CUCM Cluster Design | کلاسترینگ سیسکو

توسط آگوست 22, 2020

در ادامه ویدیوهای آموزشی Cisco collaboration پس از معرفی مبانی اولیه و پیش نیاز های سیستم های تلفنی سیسکو و اصول اولیه و تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز آن و بررسی پیش نیازها و مبانی راه ‌اندازی تلفن های تحت شبکه در سیسکو در این ویدیو به معرفی و آموزش موضوع CUCM Cluster Design | کلاسترینگ سیسکو می‌رسیم. قطعا قابلیت کلاسترینگ در سیسکو یکی از وجه تمایزهای اساسی در راه اندازی یک سیستم تلفنی به نسبت دیگر برندهاست.

کلاسترینگ ( Cluster ) چیست؟

به مجموعه ای تشکل شده از چندین سرور که هرکدام میتوانند یک یا چند نقش مختلف داشته باشند Cluster گفته می‌شود. برای مثال ارایه سرویس Call Manager که بخش اصلی و مهمی محصوب میشود می‌تواند توسط یک سرور انجام شود، و وظیفه سرویس دهی Computer Telephony Integration یا Trivial File Transfer Protocol بر عهده سرور های دیگر باشند. البته که همان سرور Call Manager به تنهایی توانایی ارایه تمامی سرویس ها را دارد اما به منظور تقسیم بار بهتر است که این فرآیند بر روی چندین سرور توزیع شود. برای این کار باید از قابلیت CUCM Cluster Design | کلاسترینگ سیسکو استفاده کنید.

از مزایای Clustering Feature در Cisco Unified Communications Manager می‌توان به Scalability یا مقیاس پذیری ، Redundancy و Load sharing اشاره کرد. شما میتوانید با مشاهده مجموعه کامل بهترین ویدیوهای آموزشی مرکز تماس سیسکو مرکز تماس Cisco CUCM خود را راه‌اندازی کنید.

مدت زمان ویدیو:  08 دقیقه | 51 ثانیه 

تهیه کننده: ABayConsulting

 

CUCM Cluster Design | کلاسترینگ سیسکو

 

cisco call reporter

نرم افزار گزارشگر ابری تنها سرویس تحت کلود برای ساخت داشبورد و دسترسی به ریز مکالمات کلیه محصولات سیسکو

 

 

نمایندگی رسمی PBXdom

همین حالا ثبت نام کنید و از تمام امکانات نرم افزار شارژینگ سیسکو به صورت کاملا رایگان برای مدت  14 روز استفاده کنید

از 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (نظر شما بسیار مهم است)
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید