7 راه برای ساختن کارشناسان حرفه ای در مراکز تماس

توسط جولای 4, 2016

نحوه جواب دادن به تماس و تلفن ها در شرکت ها بسیار مهم است. این موضوع به یکی از دغدغه‌های مدیران تبدیل شده، بدیهی است که به دلیل کمبود وقت و مشغله زیاد نمی توانند به راحتی بر روی این مورد نظارت کنند. برای این کار چند راهکار وجود دارد که به صورت متداول مدیران انجام می‌دهند اما در این مقاله7 راه برای ساختن کارشناسان حرفه ای در مراکز تماس را بیان کردیم که می تواند به شما کمک کند تا مجموعه حرفه‌ای را ایجاد کنید و از داشتن آن لذت ببرید. برای این موضوع 7 پیشنهاد اساسی داریم که در صورتی که بتوانید تمامی موارد را به‌خوبی پیاده سازی کنید به گفته ما خواهید رسید.

چند ثانیه طول می کشد تا اپراتور به تماس ورودی پاسخ دهد؟

  • وقتی می خواهید هدفی را برای اپراتورهای مرکز تماس تعیین کنید حتما با خودشان مشورت کنید  و نظرشان را بپرسید و با توافق خودشان هدف را تعیین کنید. تحقیقات نشان داده است

اهدافی که بدون نظر کارشناسان کال سنتر برنامه ریزی و ساخته می شود کمتر به نتیجه می رسد. ولی در عوض وقتی اپراتورها خودشان در هدف گذاری مشارکت دارند تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف انجام می دهند.

  • نظر مشتریان یک مشوق عالی برای کارشناسان می باشد

به عنوان مدیر مرکز تماس با برخی از مشتریان تماس بگیرید و نظرشان را در مورد شیوه پاسخگویی بپرسید. صدای ضبط شده را برای کارشناس مربوطه پخش کنید تا تاثیر کار خود را بیشتر درک کنند .

مدیریت تماسها در مراکز تماس

  • از ایده های کارشناسان پاسخگویی استفبال کنید

از ایده های کارشناسان پاسخگویی در مرکز تماس خود برای انجام بهتر کارها استقبال کنید و سعی کنید با کمک کردن به آنها آن موارد را عملیاتی کنید. این حس مشارکت می تواند تاثیر بسیار بالایی در کارایی کارشناسان پاسخگویی داشته باشد.

  • همیشه بهترین شیوه پاسخگویی یا حل مشکل را به اشتراک بگذارید

راهی را در نظر بگیرید که کارشناسان پاسخگویی بفهمند که بهترین شیوه پاسخگویی به چه شکلی است . می توانید یکی از کارشناسان را به عنوان پاسخگو برتر انتخاب کنید و مکالمه عالی وی با مشتری را برای دیگران پخش کنید.

  • یک راهنمای کامل پاسخگویی فراهم کنید

سعی کنید یک راهنمای کامل پاسخگویی فراهم کنید. خیلی از آدمها اگر ساعتها در جلسات شرکت کنند چیزی متوجه نمی شوند ولی یک کتابچه راهنما برای آنها معجزه می کند.

  • امکان شنیدن مکالمات هر کارشناس را به خودش بدهید

این قابلیت به کارشناس مرکز تماس شما کمک می کند که بتوانند اشتباهات خود را راحت تر اصلاح کنند و پیشرفت بیشتری داشته باشند.

مدیریت و تحلیل تماسها در کال سنتر

  • جلسات همفکری گروهی معجزه می کند

سعی کنید ماهی یکبار جلسات همفکری عمومی با کارشناسان مرکز تماس داشته باشید و نظرات  آنها را بشنوید . لازم نیست پاسخگو باشید و بخواهید مشخص کنید نظری درست یا غلط است فقط از صحبت های ارزشمند نکته برداری کنید

آنها را تحلیل کنید و به کار ببرید.

از 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (نظر شما بسیار مهم است)
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید