شیوه گزارش گیری از سانترال پاناسونیک از طریق پورت سریال RS232

توسط اکتبر 21, 2015

پورت های سریال جهت انتقال اطلاعات بین تجهیزات کامپیوتری استفاده می شوند.گرچه خیلی سال قبل از پورت USB پورت های سریال وجود داشتند ، امروزه در مراکز تلفن دستگاه های اندازه گیری ، سوییچ های شبکه معمولا از این پورت جهت تنظیمات و انتقال اطلاعات استفاده می شود.

دستگاه های سانترال پاناسونیک از همان مدل های اولیه مجهز به پورت سریال بودند و اطلاعات تماس ها را بر روی آن ارسال می کردند. در گذشته این پورت از طریق کابل به یک چاپگر  متصل می شد و اطلاعات تماس پس از برقراری  چاپ می شد.

  • شیوه اتصال به مرکز تلفن پاناسونیک :

1- در مرحله ی اول شما نیاز به یک کابل سریال RS232 دارید ، اگر این کابل را دارید می توانید به مرحله ی بعد بروید در غیر این صورت می توانید آن را از فروشگاه های تجهیزات الکترونیک تهیه کنید و اگر چنانچه دستی در الکترونیک داشته باشید خودتان به راحتی می توانید این کابل را بسازید.

ACD Systems Digital Imaging

2- در دومین مرحله شما به کامپیوتری نیاز دارید که مجهز به com port باشد ، معمولا در کامپیوترهای امروزی این پورت وجود ندارد . در صورتیکه که کامپیوتر شما به این پورت مجهز می باشد می توانید به مرحله ی بعدی بروید در غیر این صورت دو راه حل وجود دارد:

  • راه حل اول : کامپیوتر دیگری در شرکت یا سازمان خود بیابید که مجهز به این پورت باشد
  • راه حل دوم : استفاده از مبدل COM به USB که به سهولت از فروشگاه لوازم الکترونیکی قابل تهیه می باشد

PCPORT

نمایی از مبدل پورت سریال COM به USB

1432477114_71D3-4NUGAL._SX522_

3- در مرحله ی بعدی شما باید یک سر کابل را به پورت کامپیوتر و سر دیگر آن را به دستگاه سانترال خود متصل کنید . توجه داشته باشید حتماً در زمان نصب کابل کامپیوتر خاموش باشد

panasonic-1

4- نرم افزار Collector سرویس گزارش گیر سانترال آنلاین PBXCallreprt را باز کنید . نوع ارتباط را Com port انتخاب کرده و بر روی دکمه COM Port setting کلیک کنید

pbxdom-art1

وابسته به نوع سانترال خود تنظیمات مربوط به سرعت اتصال و شماره پورت را انتخاب کرده و پس از تیک زدن قسمت Enable بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

تنظیمات مربوط به پورت سریال هر دستگاه سانترال را می توانید از صفحه سانترال های سازگار مشاهده نمایید

pbxdom-art2

اگر تنظیمات را درست انجام داده باشید با کلیک بر روی دکمه Open باید اطلاعات تماس خود را در قسمت سیاه رنگ ترمینال مشاهده کنید

در صورتیکه اطلاعات تماس را دیدید کافی است کامپیوتر خود را یک بار Restart کنید تا سرویس جمع آوری اطلاعات تماس های تلفنی به صورت خودکار فعال شود.

به زودی و در ظرف چند دقیقه می توانید اطلاعات تماس های تلفنی خود را در سرویس وب مشاهده کنید.

از 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (نظر شما بسیار مهم است)
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید