ویجت درصد تماس های ورودی

توسط دسامبر 12, 2015

ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر به شما درصد تماس های ورودی تان را نسبت به کل تماس ها و فعالیت های تلفنی شرکت و یا سازمان تان را نمایش می دهد . به کمک این ویجت می توانید نسبت به میزان ارتباط مشترکین و یا مشتریان خود با کسب و کارتان اطلاعات دقیقی داشته باشید. شما با هر مرتبه گزارشگیری از سانترال یا کالسنتر خود این درصد را به روز شده مشاهده خواهید کرد و با کنترل کاهش یا افزایش آن می توانید به بهره وری هرچه بیش تر کسب و کارتان کمک نمایید. در بسیاری از شرکت ها و موسسات افزایش این درصد دغدغه بسیاری از مدیران و مسئولان می باشد.

ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر

کاربرد ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر

در تنظیمات نرم افزار گزارشگیری از سانترال و یا کال سنترهایی مانند سیسکو، پاناسونیک، آوایا، استریسک و… شما امکان انتخاب تاریخ به صورت پویا و یا استاتیک را دارید. در حالت پویا به طور مثال وقتی ویجت را بر روی هفته جاری قرار می دهید، همیشه درصد تماس های خروجی هفته جاری را مشاهده خواهید کرد و یا می توانید با داشتن دو ویجت در کنار هم و در تاریخ های مختلف موفقیت خود را نسبت به کنترل و یا کاهش این عدد مشاهده نمایید. در حقیقت در این حالت تاریخ و زمان متناسب با لحظه ای که شما هستید تنظیم می شود.

شما می توانید براساس گروه و دپارتمان های مختلف شرکت خود این گزارشات را دریافت کنید به طور مثال در واحد اداری شاید میزان تماس ورودی باید کمتر از تماس خروجی باشد و در واحد فروش تلفنی باید درصد قابل توجهی از تماس ها، به صورت وردی باشد. با بررسی و نظارت بر این گزینه و همچنین مقایسه روزهای گذشته و سپری شده می توانید به دید بازتری از کسب و کار خود برسید.

تنظیمات ویجت درصد تماس های ورودی شامل موارد زیر می باشد :

تنظیمات ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر

  • عنوان : عنوان به صورت خودکار ساخته می شود ولی شما نیز می توانید آن را به سلیقه خود تغییر دهید که برای این ویجت باید بر روی درصد تماس های ورودی(Incoming Calls Percent today ) تنظیم گردد .
  • از : تاریخ شروع بازه زمانی مورد نظر
  • تا : تاریخ پایان بازه زمانی مورد نظر
  • گروه : در صورتیکه از پلان سازمانی ما استفاده می کنید می توانید اطلاعات ویجت را محدود به یک واحد خاص ، در شرکت خود کنید
  • شماره دستگاه : در صورتیکه از پلان سازمانی ما استفاده می کنید و دارای چند دستگاه سانترال می باشید ، میتوانید شماره سانترال مورد نظر را از این قسمت انتخاب نمایید

گزینه های تاریخ را در شکل زیر مشاهده می کنید:

تنظیمات ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر

اگر از پلان سازمانی استفاده می کنید امکان انتخاب واحد سازمانی مانند شکل زیر وجود دارد.

تنظیمات ویجت درصد تماس های ورودی درگزارشگیری از سانترال یا کالسنتر

جهت دانلود نرم افزار گزارشگیری از سانترال و نصب آن بر روی کامپیوتر لطفاً کلیک نمایید

از 1 - 2 - 3 - 4 - 5 (نظر شما بسیار مهم است)
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید